به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان آذربایجان شرقی، مرحله پیش ثبت نام برای جمع آوری اطلاعات متقاضیان است و با انجام دادن آن زائران یک کد رهگیری دریافت میکنند که اگر در زمان ثبت نام نهایی سامانه شلوغ باشد، از طریق این کد می توانند براحتی ثبت نام خود را نهایی و روادید خود را اخذ کنند.

محسن نظافتی مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در این باره گفت: پیش بینی می کنیم در روزهای پایانی مهلت ثبت نام، حجم تقاضاها افزایش یابد .

نظافتی با اشاره به مسائل امنیتی عراق گفت: اگر از لحاظ امنیت زائرانمان تهدیدی احساس کنیم با صداقت و شفافیت از مردم می خواهیم تا مراسم امسال را در داخل خاک ایران برگزار و از حضور در عراق خودداری کنند.

متقاضیان شرکت در مراسم اربعین 94 می توانند از طریق سامانه سماح به نشانی www.samah.haj.ir برای پیش ثبت نام و اخذ روادید انفرادی یا گروهی اقدام کنند.

گفتنی است شماره حساب 1040 بانک ملی قابل پرداخت در شعب سراسر کشور و حساب شماره 872800102111  بانک سپه شعبه مسجد کبود برای ارائه کمک‌های مردمی به کنگره عظیم راهپیمایی اربعین 94 اختصاص یافته است.

مسئولیت پشتیبانی کمیته‌های 10گانه ستاد اربعین بر عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات است و طبیعتاً هر یک از این کمیته ها هزینه قابل توجهی دارند که از محل جمع آوری کمک‌های مردمی و نذورات پرداخت می‌شود.

ستاد اربعین، امسال بر اساس تدابیر جدیدی برای سازماندهی زائران اربعین تشکیل شده و مسئولیت کمیته های مشارکت مردمی و مسئولیت جانشینی ستاد اربعین در داخل عراق به عهده ستاد بازسازی عتبات عالیات گذاشته شده است.