جلسه اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ، خیرین و متبرعین با رئیس هیئت امناء ستاد بازسازی عتبات عالیات استان آذربایجان شرقی حضرت آیت ا... مجتهد شبستری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب تبریز

 

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان آذرباجان شرقی، در ابتدای این مراسم رییس ستاد بازسازی عتبات عالیت استان گزارشی اجمالی از فعالیت ها و جمع آوری نذورات در سال جاری ارائه نمودند که از آن جمله  می توان به جمع آوری  بیش از یک کیلوگرم طلا و زیور آلات اشاره نمود.

حاج آقا دانشور در ادامه به 6 گروه اعزامی به عتبات عالیات از قبیل گروه کارگری و مهندسی و نیز هنرمندان روفه گر فرش های نفیس عتبات عالیات که پس از اتمام پروژه در حرم سیدالشهدا (ع) کار رفوی فرش های قدیمی حرم حضرت ابالفضل العباس (ع) را آغاز کرده اند.

در ادامه جلسه گزارشی از فعالیت های ستاد در اربعین سال گذشته ارائه و به تبیین برنامه های این

ستاد بعنوان مسئول کمیته پشتیبانی در اربعین حسینی سال جاری پرداخته و وظیفه اصلی این ستاد قبل از آغاز اجتماع عظیم اربعین را جمع آوری کمک های اهدایی مردم به دو صورت نقدی و غیر نقدی و اقلام مورد نیاز در طول مراسم برشمردند.

علی اکبر دانشور با اعلام اینکه جلسه اول اربعین ستاد بازسازی عتبات استان در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار گردیده از حضرت آیت ا... مجتهد شبستری درخواست برگزاری جلسه هیئت امنای ستاد بازسازی را در طی روزهای آتی خواستار شدند.

رییس ستاد بازسازی عتبات استان همچنین گزارشی از پیشرفت پروژه ساخت نیم ضریح تل زینبیه (س) که در شهر تبریز در حال ساخت است ارائه کرده و از آغاز مرحله قلم زنی آن طی هفته های گذشته خبر دادند.

در ادامه جلسه نماینده محترم ولی فقیه حضرت آیت ا... مجتهد شبستری سخنان خود را با تبیین منزلت قبور مطهر امامان معصوم (ع) در نزد شیعیان آغاز کرده و فرمودند : اگر در طول تاریخ کسانی از اشقیاء یافت شده اند که به قبور مطهر امامان شیعه جسارت کرده اند و در صدد از بین بردن آثار آنها بودند بدین علت بوده که امامان معصوم (ع) و حتی زیارت قبور مطهر ایشان روحیه ظلم ستیزی، عدالت، شجاعت، غیرت و ... را در دل شیعیان ایشان زنده نگه می دارد.

در ادامه جلسه امام جمعه محبوب تبریز به برکات و اثرات بازسازی قبور ائمه معصومین(ع) پرداخته و عنوان کردند : تعظیم شعائر، احیای امر ائمه (ع)، مبارزه با تهاجم فرهنگی، باقیات صالحات، مبارزه با وهابیت و ناصبی ها از نتایج اهتمام به امر بازسازی عتبات عالیات می باشد که شامل هر دو گروه اهدا کنندگان نذورات و همچنین فعالان عرصه جمع آوری نذورات و بازسازی و توسعه آن مکان های شریف می شود.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه اضافه کردند: عمده،  خدمت به نیت اهل بیت (ع) است و خداوند از تمامی اهدا کنندگان و نذر کنندگان قبول کند و به شما که در این امر فعالیت می کنید نیز اجر عطا فرماید.

در پایان حضرت آیت ا... مجتهد شبستری خطاب به مردم بزرگ آذربایجان فرمودند :

مردم همیشه به فکر قبور ائمه باشند و هر اندازه کمک صورت گیرد اجر آن نزد خداوند باقی مانده و جزای خیر شامل آن می گردد.