آستان قدس حسینی قرارداد ساخت صحن حضرت زینب (سلام الله علیها) را با ستاد بازسازی عتبات عالیات امضا کرد. 
شیخ عبدالمهدی کربلایی تولیت آستان قدس حسینی در این باره اظهار داشت : امروز قرارداد ساخت صحن حضرت زینب (سلام الله علیها) با ستاد بازسازی عتبات عالیات به نمایندگی آقای (حسن پلارک) منعقد گردید. 
ایشان افزودند: اجرای این طرح، مرحله اول توسعه حرم مطهر حسینی محسوب شده و ساخت صحن حضرت زینب و توسعه مقام تل زینبیه، ساخت کتابخانه به مساحت هفت هزار متر مربع، موزه آستان قدس حسینی و موزه نسخه های خطی و نفایس و مهمانسرای بزرگ، سرویسهای بهداشتی و بخش امور اداری و خدماتی را در بر می گیرد. 

حسن پلارک رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در مراسم امضاء این قرارداد گفت: در پی افزایش زائران حرم حسینی به‌ویژه حضور میلیونی عاشقان اهل بیت علیهم السلام در مناسبت‌های مختلف مانند اربعین، لزوم توسعه حرم امام حسین (ع) بیش از پیش احساس می‌شد. از این رو طرح احداث صحن‌های بزرگ و  ایجاد فضاهای جدید جهت استفاده هرچه بیشتر زائران، در بین الحرمین و حوالی حرم مطهر حسینی در دستورکار ستاد بازسازی عتبات عالیات قرار گرفته است.

پلارک تصریح کرد: واقع شدن دو طبقه از پروژه در زیر زمین و بالا بودن سطح آب‌های زیر زمینی موجود در منطقه، عملیات حفاری و اجرای این طرح را با پیچیدگی‌ و ابعاد فنی خاصی همراه کرده است که با دانش فنی و استفاده از توان داخلی و  بهره‌مندی از تجربه مهندسان و مشاوران مجرب در بخش فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال عملیاتی شدن می‌باشد.

وی اظهار کرد: این صحن مجموعه‌ای از شبستان‌های زیارتی، فضای رو باز، کتابخانه، موزه و دارالضیافه و... خواهد بود.همچنین ایجاد نماد تل زینبیه به شکل تپه نیز در کنار مکان زیارتی موجود در نظر گرفته شده است.

اضافه می شود این پروژه در مدت زمان 6 سال به اتمام خواهد رسید.