آستان قدس حسينی درچهارچوب اقدامات توسعه حرم مطهر، املاک مجاور حرم را به منظور تکميل پروژه صحن حضرت زينب (سلام الله عليها) و همچنين فراهم نمودن فضای کافی برای زوار، درقالب زمينی به مساحت چهل هزار مترمربع خريداری نموده است.
 عضو هيئت خريداری و تهديم املاک آستان قدس حسينی دراين باره اظهار داشت: هدف از اين اقدامات، فراهم نمودن فضای کافی درمجاورت حرم مطهر به منظور استراحت زوار محترم سيدالشهداء (عليه السلام) مي باشد.
عبدالواحد البير افزود : طرح ساخت صحن حضرت زينب (سلام الله عليها) در نتيجه افزايش چشمگير زائران كربلاست بويژه در زيارتهای ميليونی (همچون زيارت اربعين) كه ميليونها نفر به استان كربلا و حرمين مطهر حسينی و عباسی مشرف می شوند. اين طرح شامل چهارطبقه زير زمينی و مجهز به پله برقی ميباشد که يک طبقه آن امانات و کفشداری و باقی طبقات آن شامل بخش خدمات رسانی به زائرين، کتابخانه، حوزه علميه خواهران و موزه می باشد.
وی همچنين خاطر نشان کرد :
دوطبقه زيرزمينی به مساحت ده هزار مترمربع برای زائران درنظر گرفته شده است، افزون بر اينکه مقام (تل زينبيه) درطرح جديد خود با وسعت دوهزار متر مربع با ضريح جديد، پذيرای زائرين خواهد بود.

قابل ذکر است که ضریح تل زینبیه با همت ستاد بازسازی عتبات عالیات استان  آذربایجان شرقی به دست هنرمندان این استان در شهر تبریز در حال ساخت می باشد که پس از تکمیل به عتبات مقدسه انتقال و در مقام زینبیه نصب خواهد شد.