گردهمایی مواکب اربعین حسینی استان آذربایجان شرقی در سال 97 این هفته برگزار شد

در این جلسه که با حضور مسئولین استان اعم از معاون سیاسی امنیتی استاندار و جانشین ستاد اربعین ، دبیر ستاد اربعین ، مسئولین کمیته های مختلف دخیل در اربعین ،    مسئولین موکبها به همراه هیات امنا و مسئولین ستاد بازسازی شهرستانها و سایر مدعوین در سالن اجتماعات استانداری تشکیل گردید دکتر شهرتی فر مردم‌محوری را مشخصه  اصلی مراسم اربعین دانسته و تاکید کردند دولت و نهادهای عمومی در این زمینه نقش هماهنگی و تسهیل را بر عهده دارند و کار اصلی باید توسط مردم انجام شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه دشمن می خواهد مردم ایران و عراق را نسبت به یکدیگر بدبین کند، گفت: دشمنان به دنبال انحراف حرکت عظیم اربعین هستند.

 

شهرتی فر با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستند، ابراز داشت: هدف دشمنان، فاصله انداختن بین دو ملت ایران و عراق است.

وی به تحت تاثیر قرار دادن حضور میلیونی مردم کشورمان در مراسم اربعین توسط دشمنان اشاره کرد و گفت: هدف اصلی مراسم اربعین، تقویت وحدت در کل جهان اسلام است.

سپس مسئولین کمیته های فرهنگی و آموزشی و همچنین کمیته بهداشت و درمان استان به ارائه گزارش از فعالیت های انجام یافته پرداختند.

در اختتام جلسه حاج آقا داداش زاده مسئول کمیته مشارکتهای مردمی اسکان و تغذیه و رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به بیان مطالبی در خصوص عملکرد موکبها در سال گذشته و انتظارات در سال جاری پرداخته و نقاط قوت و مورد انتظاررا مورد بررسی قرار دادند و در خاتمه دستور العمل های موجود تشکیل مواکب جهت خدمات دهی مناسب به زائران توضیح داده شد

در ابتدای جلسه دبیر ستاد اربعین استان جناب آقای اسکندرزاده با تاکید بر اینکه آذربایجان شرقی به عنوان استان معین در مرز خسروی انتخاب شده است، ادامه داد: زائران آذربایجان شرقی نیز از مرز خسروی تردد خواهند کرد.

وی از تشکیل ۱۹ موکب در استان برای خدمت‌ رسانی به زائران مراسم پیاده روی اربعین خبر داد.