image 2018 8 28 11 38 13 128 d11

جلسه مسئولین 11 گانه کمیته های اربعین با نماینده ولی فقیه در استان برگزار گردید.

نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در این دیدار فرمودند: اربعین حسینی یکی از سنت های برجسته در میان مردم، عالمان و بزرگان اسلام است و این فرهنگ بزرگترین مانور قدرت جهان اسلام است.

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان آذربایجان شرقی حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار اعضای ستاد اربعین استان با بیان اینکه اربعین مانور جبهه حق درمقابل استکبار جهانی و دشمنان اسلام است، گفت: چند سال پیش که از سوی جبهه استکبار سرزمین کربلا آماج حملات و تهدیدات تروریستی و تکفیری بود، زائران اربعین در کنار عشق و علاقه به زیارت حرم شهدای عاشورا با نیت شهادت در مسیر عشق به نهضت جاودانه امام حسین(ع) راهی این سفر می شدند.

 

امام جمعه محترم تبریز افزود: زیارت اربعین یک فرهنگ است و این فرهنگ به امنیت دو کشور عراق و ایران تاثیر بسزایی داشته است.

وی زیارت اربعین را اعتبار نظام دانست و گفت: اهمیت به این حرکت فرهنگی امیدها را در دل نسل جدید زنده میکند و آینده سازان این مرز و بوم را با نهضت خونین عاشورا و آموزه های آن آشنا میسازد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با تاکید بر حمایت از حرکت عظیم و پیاده کاروان های اربعین خاطرنشان کرد: تلاش های همه دستگاه های متولی در امر کاروان های زیارت اربعین ستودنی است اما برای تسهیل امورات سفر زائران در خروجی مرزهای کشور و خاک کشور عراق و همچنین تعیین و تامین ارز مسافران اتخاذ تدابیر لازم بسیار ضروری است.

در ابتدای این دیدار مسئولین کمیته های 11 گانه  ستاد اربعین حسینی از آخرین وضعیت اقدامات انجام یافته گزارشی ارائه کردند.