به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان آذربایجان شرقی، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه محبوب تبریز حضرت  آیت الله مجتهد شبستری درمراسم معارفه رئیس جدید ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی، بازسازی بقاع متبرکه امامان معصوم را کاری بسیار با ارزش دانست و گفت: در شرایط فعلی که وهابیت بر علیه شیعیان تبلیغات سوء انجام داده و زیارت را مصداق بت پرستی می داند، بازسازی و تعمیر قبور ائمه زهر چشمی است بر وهابیت و تکفیریها، که ما شیعیان علاقه مندیم تا این بقاع متبرکه را بازسازی کنیم.

 

وی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی منطقه یکی  راه‌های مقابله با وهابیت و تکفیری‌ها که دشمنان بشریت هستند همین بازسازی های بقاع ائمه اطهار می باشد.

نماینده محترم ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به فعالیت های برخی افراد با عنوان شیعه در شبکه های ماهواره ای اظهار داشت: این افراد مروج تشیع لندنی هستند که با کمک انگلیس شبکه های ماهواره ای را راه اندازی کرده و سعی در ترویج خرافات دارند.

وی اظهار داشت: امروزه در دنیا کسانی هستند که ایران هراسی و شیعه هراسی را راه انداخته اند و حاضر نیستند فضائل امیر المومنین در جامعه گفته شود.

ایشان با بیان اینکه شکوه و عظمت قبور ائمه اثرات فراوانی در پی دارد، تصریح کرد: قبور ائمه اطهار دستگاه های ظلم جهانی را تهدید می کند و اگر وهابیت می گذاشت تا به حال قبور بقیع را نیز آباد کرده بودیم.

وی تصریح کرد: از زمانی که آل سعود حکومت عربستان را به دست گرفت، وضعیت بقیع به وضعیت فعلی در آمد، چنانچه در عراق نیز صدام مانع احیا و مرمت بارگاه ملکوتی اهل بیت (ع) می گردید که با عنایت الهی بعد از سقوط صدام بازسازی‌ها شروع و نذورات زیادی از طرف مردم اهدا شده است.

در ابتدای این مراسم نیز سردار کریمیان فرمانده محترم سپاه عاشورا با تشکر از فعالیت های انجام گرفته توسط حاج آقا دانشور از ایشان خواستند تا در کنار ستاد بازسازی باقی مانده و در کارها و فعالیت ها، ستاد بازسازی استان را همراهی نمایند.

ایشان در پایان با قطعه شعری به محضر حضرت سیدالشهدا(ع) سخنان خود را خاتمه دادند.